Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka bez registru

Potřebujete si půjčit a pro banku nemáte dostatečnou bonitu? Pak můžete vybírat půjčku z nebankovního sektoru. Díky méně přísným schvalovacím kritériím vede k nebankovní půjčce určitě jednodušší cesta než k bankovní půjčce. Vyřízení bankovní půjčky je mnohdy zdlouhavý proces dokládání a prověřování ze strany banky. Zkoumá se dopodrobna bonita a prověřují se i nejrůznější osobní skutečnosti.

Nebankovní půjčky a úvěry

Některé nebankovní půjčky není třeba dokládat příjmem, a problém nemusí znamenat ani zápis v registru. Jednotlivé žádosti se prověřují a důležité je to, aby měl klient z čeho půjčku splácet. Tato skutečnost je pro schválení rozhodující. Mnoho seriózních společností nabízí vyřízení nebankovní půjčky zdarma.

Půjčky do výplaty

U nižších částek úvěru není nutný ručitel ani zástava k nemovitosti. Krátkodobé půjčky před výplatou mívají vyšší úrokovou sazbu, ale jejich vyřízení je rychlé a okamžitě po schválení jsou peníze posílány na účet anebo složenkou na adresu. Jejich obliba stále roste. Půjčit si můžete od několika set korun až po 20.000 Kč u opakovaných půjček.

Splatnost v případě půjčky před výplatou je ale jen 30 dnů. Proto je nutné před uzavřením smlouvy o rychlé půjčce dobře zvážit, zda budete tuto částku plus úroky do měsíce schopni zaplatit. Splátka je jednorázová, převodem na účet společnosti.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru

Od 1. prosince 2016 začala platit novela zákona o spotřebitelském úvěru, která zpřísnila pravidla pro poskytování bankovních i nebankovních půjček. Poskytovatelé tak musí důkladně prověřit finanční situaci každého žadatele o půjčku, ještě před schválením. V případě, že vyhodnotí situaci v jeho neprospěch, tedy že by měl se splácením půjčky problém, nesmí poskytovatel žádost schválit.

Půjčky bez registru

Před prosincem 2016 nebyl záznam v registru dlužníků pro žadatele problém v získání půjčky. Půjčky bez registru využívali zejména spotřebitelé, kteří půjčku nezískali v bance ani u jiné instituce, kde se registry prověřovali. Nově platí prověřit žadatele, zda nemá zápis v registru, a pokud záznam má nemusí to nutné znamenat stopku pro vyřízení půjčky. Je důležité z jakého důvodu se do registru dostal, někdy stačí opožděná splátka za telefon anebo energie a problém je na světe.

Vloženo 26.9.2017

© 2024 SMS půjčka - www.smspujckabez1kc.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechna práva vyhrazena. Provozovatel

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Internetové stránky o půjčkách. Neposkytujeme půjčky.